Bir kadının erkeği olmak isterdim

Bir kadının erkeği olmak isterdim                                                                                                            

Bir kadının erkeği olmak istemiştim, ömür boyu. Ama öyle sıradan bir kadının değil, Özel bir kadının erkeği olmak. Sadece güzellikle işim olmaz, Ön yargılarla da.

Kim demiş ki,erkekler aptal kadın ister diye, ben çok zeki bir kadının,erkeği olmak istedim.

O kadar zeki olsun ki hem, neyi niçin yaptığımı da, O kendiliğinden anlasın istedim,
"Vallahi billahi" ile başlayan açıklamalar yapmak zorunda kalmayacağım bir kadının
erkeği olmak istedim.

O kadar zeki olsun ki, benimle oynadığı oyunlarda beni yensin istedim.

Bazı kadınlar anlatırlar ya, Tavlada eşlerini nasıl yendiklerini, işte o da güzeldir ama, Tavla zar işi...Ben öyle bir kadın istedimki, Satranç tahtasını bana dar etsin, fillerimi, atlarımı önüne katıp kovalasın istedim.

Beni o kadın mat etsin istedim...Ben öyle özel bir kadın istedim ki, sığınmasın, ağlaşmasın, benden minnet beklemesin, hepsini söke söke kendi yapsın istedim.

Kim demiş ki, erkekler sığınacakları bir kadın istemez, ben omzunda ağlayacağım bir kadın istedim.Ama beni buna pişman etmeyecek, o göz yaşlarının zayıflık değil,
duygu seli olduğunu bilen ve "göz yaşına kurban olurum senin" diyebilecek bir kadının erkeği olmak istedim.

Hamarat olsun istedim tabi ki, beni de ateşlesin, yapmadığım ötelediğim işleri
bana yaptırsın istedim.

Ama öyle klasik kadın yöntemi ile kafamın etini yiyerek, dırdır ederek değil,
bana örnek olarak, beni utandırarak yapsın istedim bunu...

Yetenekli bir kadın olsun istedim, gerektiğinde hani, benim elim bir türlü değmemişse bozuk prize,eline tornavidayı alabilecek bir kadın olsun istedim.

Yardımsever bir kadın olsun istedim, kendi parasınıda kazanan bir kadın olsun ama.. Benim verdiğim paralardan da zulaya atsın bir şeyler, fakat o paralarla
mesela birilerine yardım etsin.

Sonra da bunu bana anlatsın istedim..ki böylece, benimde zengin gönlümüm
yardımseverliğimin değerinide anlayabilecek bir kadın olsun istedim.

O ay bütçede verdiğim açığın sebebi için kafamın etini yemesin
birine el uzattığımı anlasın istedim...

Delikanlı bir kadının erkeği olmak istedim,hani, koy yüz erkeğin içine Kızoğlan kız çıkanından...Sokakta biri laf attığında, çantayı kafasına geçireninden olsun istedim.

Şöyle gözüpek bir kadın,kadınsı bir kadın istedim, delikanlılık kalbinde olsun ama...
Kendisi çok afilli bir kadın olsun istedim.

Albenisi yüksek bir kadın yani,
çok bakımlı, vücuduna saygısı olan, kendine özen gösteren bir kadının erkeği olmak istedim.

Bir gören , Gördüğü anda şöyle yamulup kalsın yani..işte öyle bir kadın olsun isterdim, kıskançlıkta yapabilirim bu durumda tabi ki, işte bunu da hoş görecek bir kadının erkeği olmak istedim.

Bana şiriler, öyküler yazdıracak kadar ruhumda fırtınalar koparacak,
şiirlerimi ezberleyecek bir kadının erkeği olmak istedim.

Sinirli olduğumda üstüme gelmeyecek, ama sonradan canıma okuyacak bir kadının erkeği olmak istedim.

Ben kendi falına baktırmak için elinde fincanla dolaşan değil, benim kahve falıma bakacak,Falımda bana bir kadın çıkarıp Sonra da... "Kim bu kadın bakayım" diye şakadan hesap soracak bir kadının erkeği olmak istedim.

Kapris yapmayanı olurmu demeyin, ben vallahi kapris yapmayacak bir kadının erkeği olmak istedim.

Ben, Kanaatkar, tok gözlü, bir kadının Erkeği olmak istedim, öyle bana, "Ayşe hanımın kocası ne almış biliyormusun" demeyecek bir kadının erkeği olmak istedim.

Ben zenginliğide tatmış ama günü geldiğinde bütün o serveti elinin tersi ile itmiş, gerçekten soğan ekmek yenecek günlerde de bana destek olabilecek bir kadının erkeği olmak istedim.

Ben derdimi anlatmak istemediğimde beni deşebilecek... ama bunu, beni sıkmadan yapabilecek bir kadının erkeği olmak istedim.

Ben, onurum için mesela, rütbe ve makamlarımı terk etmek istediğimde, "Ama biz ne olacağız, nasıl geçineceğiz" demeyen, "Aslanım benim seninle gurur duyuyorum" diyebilecek bir kadının erkeği olmak istedim.

Ben bir eşi, ya da sevgiliyi sadece geleceğinin garantisi, huzur ve güvenin timsali olarak görmeyen, aşkın kıymetini bilen bir kadının erkeği olmak istedim.

Ben, Kural tanımayan, toplum kurallarının aşkı zehirlediğini bilen.. aşkı için hani tahtını da bırakabilecek, her şeyi ve herkesi, elinin tersi ile itebilecek bir kadının erkeği olmak istedim.

Ben cilveli, işveli bir kadının Erkeği olmak istedim, Sokakta ve bir mecliste tam bir hanımefendi, geceleri ise... koynumda bir yosma olabilecek bir kadının erkeği olmak istedim.

Ben, sır tutabilecek bir kadının, ben, halden anlayacak bir kadının erkeği olmak istedim...

Şefkatli olsun istedim ben o kadını, yeri geldiğinde anne gibi olabilecek, mesela, ben uyurken üstümü örtecek bir kadın olsun isterdim, ve örtüp gitmesin hemen, birde uykumda yanağımdan öpsün isterdim..

Ben, bir söylüyorsam sevdiğimi, iki defa söyleyen olsun isterdim. Durup durup sarılan, yanağımdan makas alan bir kadın isterdim.

Ben yıldızları birlikte seyredebileceğim... dizine yatabileceğim ve o sırada saçımı okşayacak bir kadının erkeği olmak isterdim

Ben sofrada mum yakabilecek, şarkımız çaldığında gözümün içine bakıp gülümseyecek, yatmadan önce her gece beni dansa kaldırabilecek bir kadının erkeği olmak isterdim. Ben böyle istedim işte dostlar ben de böyleyim, Var biliyorum... Siz ne olur yerini söyleyin....

Muzaffer Alper

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.